👤

samochod poruszajacy sie ruchem jednostajnie przyspieszonym w czasie 4s zwiekszyl swoja predkosc o 16 m/s oblicz przyspieszenie samochodu zapisz obliczenia​

Odpowiedź :

Dane:

Δv = 16 m/s

t = 4 s

Szukane:

a = ?

Rozwiązanie

a = Δv/t

a = 16m/s / 4s

a = 4 m/s²