Odpowiedź :
1.
m=3kg
h=15cm=0,15m
g=10m/s2
Ep=m*g*h
Ep=3*0.15*10=4.5J
2.
Przyjmę masę człowieka
m=70kg
h=1895m (wysokość Giewontu)
g=10m/s2
Ep=70*10*1895=1326500J
(Jest to obliczenie dla ciała które spada z Giewontu)
1.
m=3kg
h=15cm=0,15m
g=10m/s2
Ep=m*g*h
Ep=3*0.15*10=4.5J
2.
Przyjmę masę człowieka
m=70kg
h=1895m (wysokość Giewontu)
g=10m/s2
Ep=70*10*1895=1326500J
(Jest to obliczenie dla ciała które spada z Giewontu)