👤

Jeden metr kwadratowy pewnej wykładziny kosztuje 35 zł. Szerokość tej wykładziny wynosi 1,5 m.
Czy 200 zł wystarczy na kupno 2,5 metra bieżącego tej wykładziny


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1m = 35zł

a = 1,5m   ------ szerokość wykładziny

b = 2,5m  ------ długość wykładziny

p = 1.5 x 2,5 = 3.75m ------- tyle wykładziny chcemy kupić w metrach kwadratowych

3,75 x 35zł = 131,25 zł

0dp  200 zł wystarczy na kupno 2,5 m bieżącego wykładziny

Go Studier: Inne Pytanie