👤

Zadanie 34
Na podstawie kartoteki towarów wartość rozchodu cukru metodą FIFO wynosi
A. 1 000,00 zł
B. 2 260,00 zł.
C. 2 300,00 zł.
D. 2 700,00 zł.

PROSZE ZADANIE 34


Zadanie 34 Na Podstawie Kartoteki Towarów Wartość Rozchodu Cukru Metodą FIFO Wynosi A 1 00000 Zł B 2 26000 Zł C 2 30000 Zł D 2 70000 Zł PROSZE ZADANIE 34 class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:
300*2zł+400*2,50zł+300*2,20zł=
=2260zł
Metoda fifo - pierwsze weszło pierwsze wyszło
Przychód 1. 600:300=2zł za kg
Przychód 2. 1000:400=2,50zł za kg
Przychód 3. 1100:500=2,20zł za kg
Cały rozchód 1000kg
Z pierwszego przychodu bierzemy wszystko czyli 300kg, z drugiego też wszystko czyli 400kg i z trzeciego 300kg

Wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie