Odpowiedź :
Odpowiedź:
1. dane
s=22m
v=0.55m/s
szukane
t=?
rozwiazanie
t=s/v
t=22m/s:0.55=40s
zad 2
dane
t=14s
v=2m/s
szukane
h=?
rozwiazanie
s=v*t
s=2/ms*14s=28 m
zad 3
dane
t=300
s1200
szukane
V=?
Rozwiazanie
v=s/t
v=1200/300=12m/3s=4m/s
Wyjaśnienie: