👤

Kra lodowa o masie 10 kg unosi się na powierzchni jeziora. Oblicz wartość siły wyporu
działającej na krę lodową. Przyjmij g=10N/kg.

(blaaaagm na teraz daje naj)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Fw=dc*V*g

d=m/v

m=d*v

v= m/d

v= 10/0,92

v= 10, 87

Fw= 1*10,87*10= 108,7 N