👤

PROSZE O FAST POMOC <333


przez odbiornik przepływa prąd o natężeniu 1.5 A. oblicz rezystancje odbiornika jeżeli doprowadzone napięcie wynosi 230 V


Odpowiedź :

Odpowiedź:

U = 230 V

I =  1,5 A

-----------------

R = ?

R = U/I = 230V/1,5A = 150,3 Ω

R = 150,3 Ω

Go Studier: Inne Pytanie