👤

Jeśli policzymy liczbę grzbietów fal uderzających o morski brzeg w pewnym czasie to jaką wielkość możemy wyznaczyć?
2. Cząsteczki biorące udział w ruchu fali poprzecznej poruszają się w stosunku do kierunku rozchodzenia się fali równolegle czy prostopadle?
3. Po jakim czasie usłyszymy echo, jeżeli przeszkoda, w kierunku której krzyczymy , znajduje się w odległości 170 m? przyjmij prędkość dźwięku w powietrzu 340 m/s. pomoże ktoś?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zadanie 1

• Częstotliwość [Hz]

Zadanie 2

• Prostopadle

Zadanie 3

s = 170 m * 2  = 340 m

V = 340 m/s

t = ?

V = s/ t

V*t = s

t = s/ V

t = 340 m /340 m/s

t = 1  s

Go Studier: Inne Pytanie