👤

Ile czasu będzie spadała kropla deszczu z dachu wieżowca o wysokości 45m? Prosze o dane szukane wzor i obliczenia

Odpowiedź :

Odpowiedź:

ruch jednostajnie przyspieszony:

g = 10 m/s²

s = 45 m

----------------

t = ?

s = gt²/2

2s = gt²

t² = 2s/g

t = √(2s/g)

droga s = h

t = √(2h/g) = √(2*45/10) = √90/10 = √9 = 3 s

t = 3 s