Na podstawie wykresu oblicz średnią szybkość i drogę w czasie całego ruchu (7 KLASA SZYBKO DAJE NAJ !!!!!)[na dole są godziny a na boku są m/s]

Odpowiedź:
s=20m/s*50s+0,5*20m/s*20s+20m/s*10s
s=1000m+200m+200m
s=1400m
vśr=1400m/50s
vśr=28m/s