👤

Uczeń podnosząc teczkę z podłogi na ławkę wykonał pracę 30J w ciągu 1.5 s.Oblicz z jaką średnią mocą uczeń wykonał tę czynność

Odpowiedź :

[tex]P=\frac{W}{t} \\t=1,5s\\W=30J\\P=\frac{30J}{1,5s} = 20W[/tex]

Mam nadzieję, że pomogłam