👤

Oblicz częstotliwość fali o długości 2 m w wodzie. W wodzie dźwięk rozchodzi się z prędkością 1500 m/s. Zapisz odpowiednie obliczeni
prosze naj


Odpowiedź :

Wzór mamy taki: f = v / λ, więc zapisz to:

Dane:

v = 1500 m/s

λ = 2 m

Szukane:

f = ?

Rozwiązanie:

f = v / λ = 1500 m/s / 2 m = 750 1/s = 750 Hz