👤

Cialo o masie m1=30kg położono na płycie omasie m2=60kg i przymocowano do ściany poziomym pretem przegubowym AB. Oblicz maksymalna wartość siły P jeżeli układ ma pozostać w równowadze. Współczynnik tarcia statycznego w obydwu parach ciernych wynosi 0.2.
Zdjecie w załączniku. ​


Cialo O Masie M130kg Położono Na Płycie Omasie M260kg I Przymocowano Do Ściany Poziomym Pretem Przegubowym AB Oblicz Maksymalna Wartość Siły P Jeżeli Układ Ma P class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m1=30kg

m2=60kg

f=0,2

T1=f*m1*g

T1=0,2*30kg*10N/kg

T1=60N

T2=f*(m1+m2)*g

T2=0,2*(30+60)kg*10N/kg

T2=180N

P=T1+T2

P=60N+180N

P=240N