wyznacz amplitudę okres drgań i częstotliwość na TERAZ błagam

Amplituda: A = 4 cm
Okres: T = 4 s
Częstotliwość: f = 1/T = 1/4s = 0,25 Hz
[tex]T = \frac{t}{n}\\\\f = \frac{1}{T}[/tex]
gdzie:
T - okres drgań [s]
f - częstotliwość drgań [Hz]
t - czas drgań [s]
n - ilość drgań w czasie 1 sekundy