👤

DAJE NAJ NIECH KTOŚ POMOŻE PLZ Ciało o masie 4 kg w czasie 20 sekund przebyło 200 metrów. Pomiń tarcie. Oblicz przyspieszenie ciała i wartość działającej siły. ​.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

V0 = 0

m = 4 kg

t = 20 s

s = 200 m

a = ?

F = ?

[tex]s = \frac{at^{2} }{2}/*2 \\2s = at^{2}\\a = \frac{2s}{t^{2} }\\a = \frac{2*200}{20^{2} }\\a = 1 \frac{m}{s^{2} }\\ F = a*m\\F = 1*4\\F = 4 N[/tex]