👤

Samolot porusza się z średnią prędkością 800 km/h. W jakim czasie pokonuje on drogę długości 10 kilometrów? Wynik podaj w sekundach

Odpowiedź :

800km:2=400km odległość w pół godziny

400km:2=200km odległość w kwadrans (15 min)

200km:2=100km odległość w 7,5 minuty
100km:10=10km odległość 0,75 minuty/45 sekund

mam nadzieje że dobrze policzyłem

Go Studier: Inne Pytanie