👤

ogrodnik odciął 65% sznurka o długości 180 cm. ile mu zostało?​

Odpowiedź :

[tex]180cm - 100\% \\ x - 65\% \\ \\x = \frac{180 \times 65}{100} = \frac{180 \times 13}{20} = \frac{2340}{20} = \\ = 117cm[/tex]

180-117=63cm

Odpowiedź:

180cm. ------------------- 100%

x--------------65%

x= [tex]\frac{180*65}{100}[/tex]= 117cm.

x=117cm.

180cm.-117cm.=63cm.

Odp: Ogrodnikowi zostało 63 cm. sznurka.

Szczegółowe wyjaśnienie: