Odpowiedź :
N2 + O2 ---> 2 NO
mNO= 1 *14 g/mol + 1*16 g/mol= 30 g/mol
22,4 dm3 O2 ------ 2*30 g NO
x dm3 O2 --------- 20 g NO
x= 7,5 dm3 O2
N2 + O2 ---> 2 NO
mNO= 1 *14 g/mol + 1*16 g/mol= 30 g/mol
22,4 dm3 O2 ------ 2*30 g NO
x dm3 O2 --------- 20 g NO
x= 7,5 dm3 O2