Odpowiedź :
Odpowiedź:
25% = 25 · 0,01 = 0,25
x → cena sukienki
0,25x → cena bluzki
x + 0,25x = 120 zł
1,25x = 120 zł | : 1,25
x = 96 zł kosztuje sukienka
0,25x = 0,25 · 96 zł = 24 zł kosztuje bluzka
Odpowiedź:
25% = 25 · 0,01 = 0,25
x → cena sukienki
0,25x → cena bluzki
x + 0,25x = 120 zł
1,25x = 120 zł | : 1,25
x = 96 zł kosztuje sukienka
0,25x = 0,25 · 96 zł = 24 zł kosztuje bluzka