👤

W trapezie prostokątnym krótsze ramie ma 4 cm, dłuższe 5 a podstawy mają długości 3 cm i 6 cm. Oblicz pole i obwód tego trapezu.

Odpowiedź :

Obw= 4+5+3+6= 18cm

P=(a+b)*h/2= (3+6)*4cm/2= 9*4/2= 36cm/2= 18cm2^

Zobacz obrazek Lenandhome
P=a+b•h:2
P=3+6•4:2
P=3+24:2
P=3+12
P=15
Obw=4+5+3+6
Obw=18cm

Go Studier: Inne Pytanie