👤

B) pani Wiesia za 0,35kg szynki zapłaciła 9,94zl. Ile złotych kosztuje 1kg szynki? BARDZO PROSZE O DZIAŁANIA BĘDĘ MEGA WDZIĘCZNA❤️

Odpowiedź :

9,94 zł -> 0,35 kg /:7
1,42 zł -> 0,05 kg /*20
28,4 zł -> 1 kg
Odp. 1 kg szynki kosztuje 28,4 zł.
Mam nadzieje, że pomogłem :)

9,94 : 0,35 = 28,40

Kilogram szynki kosztuje 28,40 zł.

Zobacz obrazek Amona