👤

1.Pan krzysztof kupił 20 litrów benzyny po 4,56 zł za litr a Pan Tomasz 30 litrów paliwa po 4,29 zł za l. Kto zapłacił więcej? O ile więcej?
2.Pani Danuta che kupić 15 litrów farby w puszkach. Oblicz ile puszek farby musi kupić pani danuta i ile za to zapłaci?
1 puszka farby = 1,25 litra i kosztuje 33,50


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zapłacił o 37,50zł więcejwięcej

10*33,50=335zł

Zobacz obrazek Beatka47

Odpowiedź:

1.

p.K

20l * 4,56zl = 91,20zl

p.T

30l * 4,29zl = 128,70zl

128,70zl - 91,20zl = 37,50zl

Wiecej zaplacil pan Tomasz, o 37,50 zl wiecej.

2.

15l : 1,25l = 12 puszek

33,50zl * 12 = 402zl

Pani Danuta musi kuoic 12 puszek tej farby, za ktore zaplaci 402 zl.

Szczegółowe wyjaśnienie: