Odpowiedź :
Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy= 6 cm
H= wysokosc bryły=?
c= dł. krawedzi bocznej= 10 cm
d= przekatna podstawy=a√2=6√2
1/2 d= 3√2
H²+(1/2 d)²= c² H²= 10²-(3√2)² H²=82
H= √82 cm
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy= 6 cm
H= wysokosc bryły=?
c= dł. krawedzi bocznej= 10 cm
d= przekatna podstawy=a√2=6√2
1/2 d= 3√2
H²+(1/2 d)²= c² H²= 10²-(3√2)² H²=82
H= √82 cm
Szczegółowe wyjaśnienie: