Odpowiedź :
Dane:
s = 10 m
g = 9,81 m/s² (z tablic mat-fiz)
Szukane:
v = ?
v = √ 2g·s
v = √ 2·9,81·10
v = √ 196,2
v = ~14 m/s
Odp.: Prędkość końcowa ciała z jaką uderzy o podłoże wynosi w przybliżeniu 14m/s
Dane:
s = 10 m
g = 9,81 m/s² (z tablic mat-fiz)
Szukane:
v = ?
v = √ 2g·s
v = √ 2·9,81·10
v = √ 196,2
v = ~14 m/s
Odp.: Prędkość końcowa ciała z jaką uderzy o podłoże wynosi w przybliżeniu 14m/s