👤

Oblicz procentową zawartość adeniny w badanej próbce DNA, jeśli guaniny jest w niej 21,5%.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

stężenie G = stężenie C

stężenie A = stężenie T

G = 21,5% = C

A = 100% - G - C - T

A = 100% - 43% - T

A + T = 57%

Stężenie tyminy jest równe adeniny, zatem:

A = 28,5%

Wyjaśnienie:

Stężenie guaniny jest równe stężeniu cytozyny, a adeniny równe tyminy. Dodatkowo suma wszystkich musi dać 100procent.