👤

3. Oblicz masę wody, która jest potrzebna do przygotowania 150 g roztworu o stężeniu
procentowym równym 12 %.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

mw=?

mr=150g

Cp=12%

ms=12%*150g/100%=18g

mw=150g-18g=132g