👤

Zadanie 4
Pewnego dnia ciśnienie atmosferyczne wynosiło 995 hPa. Jaki nacisk tego dnia powietrze
wywierało na płytę chodnikową o powierzchni 0,45 m??​


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\p = 995 \ hPa = 99 \ 500 \ Pa = 99 \ 500 \ \frac{N}{m^{2}}\\S = 0,45 \ m^{2}\\Szukane:\\F = ?\\\\Rozwiazanie\\\\p = \frac{F}{S} \ \ /\cdot S\\\\F = p\cdot S\\\\F = 99500 \ \frac{N}{m^{2}}\cdot0,45 \ m^{2}\\\\\boxed{F = 44 \ 775 \ N}[/tex]