👤

Proszę pomocy potrzebne na juz
Drabina strażacka o długości 20 metrów jest nachylona pod kątem 60stopni do ziemi. Na jaką wysokość sięga drabina (przyjmij ✓3 = 1,73).


Odpowiedź :

Odpowiedź:

z własnosci katów 30,60 w trójkacie prostokatnym wynika, ze odległośc drabiny od budynku jest równa połowie dł. drabiny , czyli wynosi 1/2 z 20=10 m, zaś drabina siega na wysokosc 10√3=10*1,73=

17,3 m

Szczegółowe wyjaśnienie: