👤

Pewne urządzenie elektroniczne jest zasilane prądem 2A przy napięciu 12V. Jaki jest opór elektryczny tego urządzenia?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Opór elektryczny (R) wyrażony w omach to iloraz napięcia (U) wyrażone w woltach przez natężenie (I) wyrażone w amperach.

U = 12 V

I = 2 A

R = U : I = 12 V : 2 A = 6 Ω ← szukany opór urządzenia