👤

Kaja kupiła 3 kg malin po x zł za kilogram i 2 kg truskawek, których cena za kilogram jest o 2 zł niższa od ceny kilograma malin. Które wyrażenie określa cenę zakupu?
A. 5x - 2
B. 2x-2
C.5x-4
D.x+5​


Odpowiedź :

1] 3 kg malin po x zł to razem: 3x złotych za całość

2] 2 kg truskawek po (x-2) zł, czyli: 2(x-2) zł za całość

3] podsumowanie mas:

3x + 2(x-2) = 3x + 2x - 4 = 5x - 4

Odp. C