Odpowiedź :
Odpowiedź:
Δv=60-40=20 km/h=20/3,6=5,55 m/s
Δt=54-50=4 s
-------------------------
a=5,55/4=1,39 m/s^2
Wyjaśnienie:
przyspieszenie
a=Δv/Δt m/s^2
Odpowiedź:
Δv=60-40=20 km/h=20/3,6=5,55 m/s
Δt=54-50=4 s
-------------------------
a=5,55/4=1,39 m/s^2
Wyjaśnienie:
przyspieszenie
a=Δv/Δt m/s^2