Byłby ktoś tak miły i mi w tym zadaniu pomógł?

Odpowiedź:
a/
2x - cena 1 kg gruszek
x × 5 - koszt jabłek
2x × 3 - koszt gruszek
22 zł - koszt całych zakupów
Równanie : 5x + 6x = 22
b/
x - l. banknotów
x + 15 - l. monet
x × 10 - kwota oszcz. w banknotach
( x+15 ) × 5 - kwota oszcz w monetach
135 zł - kwota oszcz Radka
Równanie : 10x + 5 × ( x+15 ) = 135
Brat mi pomogł cioteczny