👤

HCl- 0,04 mola w 500cm³ roztworu.

Określ stężenie jonów wodorowych


Odpowiedź :

n= 0,04 mola

V= 500 cm3= 0,5 dm3

Cm= n÷V= 0,04÷0,5 dm3= 0,08 mol/dm3

HCl ----> H+ + Cl-

1 mol HCl ------ 1 mol H+

0,08 mola HCl ----- x moli H+

x= 0,08 mola H+

Go Studier: Inne Pytanie