Ktoś pomoże? Mega proszę, dam naj. Potrzebne na teraz! Tylko zadanie 1.

Odpowiedź:
n=1200
t=60s
d=40cm=0,4m
a)
T=t/n
T=60s/1200
T=0,05s
f=1/T
f=1/0,05s
f=20Hz
b)
r=d/2
r=0,2m
s=2πr
s=2*3,14*0,2m
s=1,25m
c)
ω=2π*f
ω=2*3,14*20Hz
ω=125,6rad/s
v=ωr
v=125,6rad/s *0,2m
v=25,12m/s