proszę szybko daje naj

Odpowiedź:
Dane:
[tex]m=5kg[/tex]
Aby obliczyć siłę wypadkową dodajesz siły działające w jedną stronę i odejmujesz od nich te działające w przeciwną stronę:
[tex]F_w= (30+20)-10 = 40N[/tex]
Podstawiamy do wzoru na przyspieszenie:
[tex]a=\frac{F_w}{m} =\frac{40}{5} =8m/s^2[/tex]
W razie pytań pisz kom ;)
Mam nadzieję, że jest dobrze i pomogłem :D
Pozdrowionka i powodzonka :)