👤

W jakim czasie przez przewodnik przepływa ładunek o wartości 700 mC jeżeli płynący prąd ma natężenie 800 mA.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

q=700mC=0,7C

I=800mA=0,8A

I=q/t

t=q/I

t=0,7C/0,8A

t=0,85s