👤

Magda chciała kupić 14 jednakowych puszek karmy dla kota, ale zabrakło jej 6zł. Kupiła 10 takich puszek i zostało jej 4,20 . Ile kosztuje jedna puszka karmy?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

6 zł:4 = 1,5 czyli 1 zł i 50 gr

Odp: Jedna puszka karmy kosztuje 1 zł i 50 gr.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Wiemy że miał kupić 14 puszek a kupił 10. Zostały mu 4 do kupienia, a za te 4 puszki zapłacił by 6 zł. Dlatego dzielimy 6 zł przez 4