👤

Proszę o pomoc zadanie klasa 5!
Zad. 3 Za 9 dag sera trzeba zapłacić 6,39 zł. Ile kosztuje 1 kg sera?


Odpowiedź :

Dzielimy 9:6,39 = 1,40 zł czyli 1 dag sera wynosi 1,40 zł a 1 kg = 100 dag

1.40 • 100 = 140 zł

Odpowiedź:

9 dag = 0,09 kg

6,39 zł : 0,09 kg = 71 zł/kg

Odp.: 1 kg sera kosztuje 71 zł.