👤

Pod wpływem stałej siły wypadkowej o wartości 150mN kamyk porusza się z przyspieszeniem 10m/s^. Oblicz masę kamyka. Zapisz obliczenia.

Odpowiedź :

a-przyspieszenie

F-siła

m-masa

DANE:

F=150mN------>0,15N

a=10m/s²

m=?

OBLICZENIA:

trzeba przekształcić wzór

a = F / m<------obliczanie przyspieszenia

a * m = F<-------obliczanie siły

m = F / a<-------wzór na masę

m=0,15N/ ( 10 N / kg ) = 0,015 kg = 15 g

Odp:Kamyk ma masę 15g.