👤

10. Samochód ruszył z miejsca. Oblicz, jaką prędkość osiągnął, jeżeli rozpędzał się przez 10 s z przyspieszeniem 0,7 m/s2.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Dane :

a= 0,7 m/s²

t= 10 s

Szukane:

v=?

v=a*t

v= 0,7 m/s² * 10 s

v=7 m/s

Go Studier: Inne Pytanie