👤

1. Oblicz ciśnienie wywierane na podłogę przez przedmiot, którego podstawa ma wymiary 20cm x 21cm. Skrzynka wywiera nacisk na podłoże 25N.
Szybko potrzebuje pls​


Odpowiedź :

Dane:

a = 20cm = 0,20m

b = 21cm = 0,21m

Fn = 25N

szukane:

p = ?

p = [tex]\frac{Fn}{S}[/tex]

S = a*b

p = [tex]\frac{25}{0,20*0,21} = \frac{25N}{0,042}[/tex] ≈ 595Pa =  5,95hPa

Liczę na naj