Odpowiedź :
Odpowiedź:
x
Szczegółowe wyjaśnienie:
Zdjęcia pamiątkowe = 60 zł
60 zł =5/12
60:5 = 12zł
12 zł = 1/12
1/12 x 12zł = 12x 12 zł = 144 zł
Wszystkie pieniądze klasowe = 144zł
144 zł – 60 = 84
84 zł = pozostałe pieniądze klasowe po zakupie zdjęć pamiątkowych
1/7 z 84 zł = 84 : 7 = 12zł
3/7 z 84 zł = 3 x 12 zł = 36 zł
Koszt prezentu dla chorego kolegi = 36 zł.
Pozostałe pieniądze po wszystkich zakupach:
144 zł (wszystkie pieniądze klasowe z początku)
144 – 60 zł (zdjęcie pamiątkowe) – 36 zł (prezent) = 48 zł
Odp: Zostało im 48 zł.