👤

Jaki jest opór elektryczny spirali grzejnika podłączonego do napięcia 230V jeśli jego moc wynosi 2,3 kW? Ile energii elektrycznej zużywa ten grzejnik w czasie 1 godziny?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

U=230V

P=2,3kW=2300W

t=1h

P=U²/R

R=U²/P

R=(230V)²/2300W

R=23Ω

E=P*t

E=23,kW*1h

E=2,3kWh

E=2300W*3600s=8 280 000J=8,28MJ

Go Studier: Inne Pytanie