Odpowiedź :
Odpowiedź:
wzór na energię kinetyczną ma postać Ek = m*v²/2
Dane
m = 2 kg
v = 2 m/s
Obliczenie
Ek = 2 kg * (2 m/s)²/2 rach. jed. Ek = [ kg*m*m/s² ] = [ N * m ] = [ J ]
Ek = 4 J
Odp. Energia kinetyczna tego ciała wynosi 4 J
Odpowiedź:
wzór na energię kinetyczną ma postać Ek = m*v²/2
Dane
m = 2 kg
v = 2 m/s
Obliczenie
Ek = 2 kg * (2 m/s)²/2 rach. jed. Ek = [ kg*m*m/s² ] = [ N * m ] = [ J ]
Ek = 4 J
Odp. Energia kinetyczna tego ciała wynosi 4 J