Odpowiedź :
Odpowiedź:
S + O2---> SO2
32g--------> 64g
MS= 32g/mol
MSO2= 32g/mol + 2×16g/mol= 32g/mol + 32g/mol= 64g/mol
32g S -------- 64g SO2
8g S ---------- xg SO2
xg SO2= 8g× 64g/ 32g
xg SO2= 16g
Odp. 8g siarki nie wystarczy aby otrzymać 80g SO2. Z 8g siarki otrzymamy 16g SO2
Wyjaśnienie: