Odpowiedź :
Odpowiedź:
0,423L
Szczegółowe wyjaśnienie:
12cm/4=3cm
3cm - krawędź podstawy
1m=100cm
100cm-3cm-3cm=94cm
94cm/2 = 47 - krawędź boczna, wysokość
Pole podstawy - (3cm)^2=9cm^2
Objętość- 9cm^2*47cm=423cm^3
1000cm^3 = 1 L
423cm^3 = 0,423L = 423ml