Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję bardzooo za odpowiedźi wszystkie ❤️❤️❤️

Odpowiedź:
Zadanie 1.
108 km/h ⇒ m/s
108 km/h = 108*1000 m / 3600 s = 30 m/s
108 km/h = 30 m/s
Zadanie 2
Dane Obliczyć Wzór
t = 2 s a = ? a = v/t
v = 16 m/s
Rozwiązanie:
a = v/t
a = 16 m/s / 2 s
a = 8 m/s²
Odp. Przyspieszenie rowerzysty wynosiło 8 m/s²
Wyjaśnienie:
wzór na przyspieszenie ma postać a = Δv/Δt rozwijając
a = vk - vp/tk - tp ale vp = 0 m/s i tp = 0 s to myśmy zastosowali wzór a = v/t ponieważ nie ma podanej prędkości początkowej i czasu początkowego