👤

klasa 7


24. Metalowy prostopadlościan o objętości 30 cm³ zawieszono na silomierzu. Przyrząd wskazal 3 N. Jakie będą wska- zania silomierza po calkowitym zanurzeniu prostopadłościanu w wodzie? Gestość wody wynosi 1000 kg/m³ wartość przyspieszenia ziemskiego 10 N/kg. Zapisz obliczenia.


proszę pomóżcie​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

Vc = 30cm³ = 0,00003m³

g = 10N/kg

dc = 1000kg/m³

Fg = 3N

Szukane:

F =?

Fw = dc * Vc * g = 1000kg/m³ * 0,00003m³ * 10N/kg = 0,3N

F = 3N - 0,3N = 2,7N

Odp. Siłomierz wskaże 2,7N.

Mam nadzieję, że pomogłam :)