👤

Oblicz pracę, jaką wykona silnik odkurzacza o mocy 1500W w ciągu 10 minut.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

liczę na naj...........

Zobacz obrazek Lenamalwa

Dane:

P = 1500W

t = 10min = 10 × 60 = 600s

Szukane:

W = ?

Wzór:

W = P × t

Obliczenia:

[tex]1500 \times 600 = 900000J = 900kJ[/tex]

Myślę że pomogłem ;)