👤

muszę to oddać do godz 16 więc proszę pomocy


Muszę To Oddać Do Godz 16 Więc Proszę Pomocy class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

25 m/min ⇒ cm/s

25 m/min = 25*100 cm/60 s = 41,6 (6) cm/s

25 m/min = 41,6 cm/s

7 km/h ⇒  cm/min

7 km/h = 7*100000 cm/60 min = 11666,6 (6) cm/min

7 km/h = 11666,6 cm/min

36 m/s ⇒ km/h

36 m/s = 36* 0,001 km / 1/3600 h = 36/1000  * 3600/1 km/h = 129,6 km/h

36 m/s = 129,6 km/h

Wyjaśnienie:

[tex]1 \ m = 100 \ cm\\1 \ min = 60 \ s\\1 \ km = 1000 \ m =100 \ 000 \ cm\\1 \ h = 60 \ min\\1 \ km = 1000 \ m\\1 \ m = \frac{1}{1000} \ km\\1 \ h = 3600 \ s\\1 \ s = \frac{1}{3600} \ h[/tex]

[tex]1) \ \ 25\frac{m}{min} = 25\cdot\frac{100 \ cm}{60 \ s} = 41,(6)\frac{cm}{s} \approx41,7\frac{cm}{s}\\\\\\2) \ 7\frac{km}{h} = 7\cdot\frac{100000 \ cm}{60 \ min} = 11 \ 666,(6)\frac{cm}{min}\approx = 11,666,7\frac{cm}{min}\\\\\\3) \ \ 36\frac{m}{s} = 36\cdot\frac{\frac{1}{1000} \ km}{\frac{1}{3600 \ h}} = 36\cdot3,6 \ \frac{km}{h} =129,6\frac{km}{h}[/tex]